Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

A domem stał się świat

Jan Paweł II w czasie swego pontyfikatu w ramach podróży apostolskich przebył ponad półtora miliona kilometrów, odwiedził 129 krajów, czyli ponad połowę wszystkich państw świata.

W tej strefie można wyruszyć w podróż do miejsc, które nawiedził Papież. Ułatwia to multimedialny globus, który po wybraniu konkretnego miejsca pokazuje trasę, jaką Ojciec Święty przebył samolotem z Rzymu, by tam dotrzeć.

Można w tym miejscu obejrzeć pamiątki związane z tymi podróżami, najczęściej prezenty otrzymywane przez Jana Pawła II, np. makatkę z modlitwą Ojcze nasz w języku Inuitów (rdzenna ludność obszarów arktycznych) i hebanowe popiersie Chrystusa pochodzące z Konga; czy okolicznościowe wydawnictwa – m.in. Komiks Marvela z Janem Pawłem II na okładce (1982) i płytę z ulubionymi melodiami Papieża (Meksyk, 1979).

Szczególnym rodzajem pamiątek związanych z podróżami apostolskimi Ojca Świętego jest ziemia przywożona do Muzeum z miejsc, które odwiedził. Pod szklaną podłogą umieszczono prawie 60 kapsuł z ziemią – ich liczba sukcesywnie wzrasta, gdyż do Muzeum wciąż odbiera ziemię z kolejnych krajów.

Całą boczną ścianę pokrywa piętnastometrowy multimedialny ekran, który pozwala obejrzeć zdjęcia i przeczytać fragmenty przemówień Ojca Świętego ze 104 podróży apostolskich.

Ostatnim punktem tego pielgrzymiego szlaku jest szklana ścianka z obrazkiem Jezusa Miłosiernego i napisem Bądźcie Apostołami Bożego Miłosierdzia i teks Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu z 17 sierpnia 2002 roku.