Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Aplikacja VR

Ścieżkami Jana Pawła II po muzeum można kroczyć również mniej tradycyjnie. To doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy chcą poznać dziedzictwo Jana Pawła II, ale nie mogą przyjechać do Wadowic.  Bezpłatna aplikacja dostępna jest na platformach Google Play (dla systemu Android). Jej ściągnięcie – na smartfony każdego typu – nie stwarza więc najmniejszych problemów. Jeżeli jeszcze dodatkowo nabędziemy cardboard, czyli specjalne okulary, nasza podróż po wirtualnym świecie będzie nie tylko niezwykłym doznaniem, ale nabierze „rumieńców”.

W ten oto sposób możemy bowiem zajrzeć np. do mieszkania Wojtyłów, zobaczyć fotografie z rodzinnego albumu, zestaw ołowianych żołnierzyków, którymi bawił się w dzieciństwie Karol, jego szkolne świadectwo, ale także sprzęt narciarski przyszłego papieża, czy wełniany sweter i trampki, w których wędrował po górach. Mam nadzieję, że aplikacja będzie dobrą zachętą do odwiedzenia muzeum w rzeczywistości. A to ledwie parę przykładów niezwykłej aktywności Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. To także powód, dla którego co roku odwiedza go blisko 250 tysięcy osób. Wizyta w mieszkaniu Wojtyłów to nie tylko dotknięcie sacrum, historii, oddanie hołdu, ale także pielgrzymka do czasów, jakie go ukształtowały.

Pobierz aplikację – Google Play