Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Warsztaty muzealne
warsztaty podróżnicze

W 80 minut dookoła świata

Warsztaty podróżnicze „W 80 minut dookoła świata” to multisensoryczne i międzykulturowe zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Punktem wyjścia są pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II po świecie.

W programie: Jan Paweł II był nie tylko papieżem, ale i wielkim podróżnikiem. W czasie swojego pontyfikatu okrążył Ziemię aż 29 razy. Idąc jego śladem, a także śladem innych podróżników, w czasie muzealnych warsztatów odwiedzamy wiele niesamowitych krajów i poznajemy ich kultury. Uczymy się pojęć takich jak tolerancja, otwartość i szacunek do innego człowieka. Każdy z uczestników wychodzi z zajęć z własnoręcznie przygotowanym magnesem.

Zajęcia adresowane do: dzieci z klas I-VIII szkoły podstawowej i przedszkoli

superbohater

Jak Lolek Wojtyła został superbohaterem

Warsztaty „Jak Lolek Wojtyła został superbohaterem” oparte są na bazie komiksu Marvella „The life of Pope John Paul II”. Celem zajęć jest przyswojenie przez dzieci pojęć takich jak: autorytet, superbohater, a także determinacja, dążenie do celu, niepoddawanie się w złych momentach, wiara w to co się robi, postępowanie słusznie i zgodnie z własnym sumieniem.

W programie: Warsztaty muzealne oparte na komiksie Marvella „The life of Pope John Paul II”. Dzięki zajęciom, uczniowie będą potrafili wymienić cechy i wartości przypisywane osobom określanym mianem autorytetu/superbohatera oraz będą umieli dostrzegać te cechy u osób z ich otoczenia oraz u nich samych. Zajęcia mają też za zadanie przybliżenie dzieciom postaci Jana Pawła II jako autorytetu/superbohatera, który może stać się drogowskazem w ich codzienności. Ponadto, uczestnicy przygotowują własny komiks.

Tematyka warsztatów odpowiada aktualnej podstawie programowej, uzupełniając i poszerzając zawarty w niej zasób wiadomości.

Zajęcia adresowane do: dzieci z klas IV-VIII szkoły podstawowej

 

jak wyglądała szkoła sto lat temu

Z Lolkiem do szkoły, czyli jak wyglądała nauka 100 lat temu...

Warsztaty „Z Lolkiem do szkoły, czyli jak wyglądała nauka 100 lat temu…” dotyczą edukacji okresu międzywojennego. Liczydło na stół, kałamarz pod pachę, obsadka do ręki – w czasie zajęć dowiemy się jak wyglądała szkolna lekcja naszych pradziadków.

W programie: Celem zajęć jest uświadomienie dzieciom jak bardzo zmieniła się szkolna rzeczywistość. Czy kałamarz, obsadka lub tabliczka miałyby dzisiaj zastosowanie? Jak wyglądała szkolna ławka – czy była wygodna? Co to kaligrafia? Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatów „Z Lolkiem do szkoły, czyli jak wyglądała nauka 100 lat temu…” W czasie zajęć, dzieci mają także okazję poznać popularne w dwudziestoleciu międzywojennym gry i zabawy podwórkowe, które angażowały Karola Wojtyłę podczas szkolnych przerw.

Zajęcia adresowane do: dzieci z klas I-VI  szkoły podstawowej

Więcej informacji i regulamin warsztatów

Cennik warsztatów
Grupa od 9 do 15 osób – 170 zł
Grupa od 16 do 30 osób – 250 zł

Magdalena Maślona
edukacja@domjp2.pl
M: +48 609 730 528 | T: +48 33 823 35 55

Regulamin (kliknij tutaj)

Robimy wielkanocną palmę - warsztaty online