Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Choć do odwołania zawieszona została działalność wszystkich instytucji kultury, a w tym Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach  w tej niecodziennej chwili, chcąc pozostać blisko naszych Gości przenosimy nasze działania do sieci.

W tym wyjątkowym czasie z przyjemnością przybliżymy Państwu najciekawsze obiekty naszego muzeum, te nad historią których wciąż pracujemy, które dopiero poznajemy i te które są u nas od samego początku. Podzielimy się także naszą archiwalną wideoteką, prezentując materiały które zostały zarejestrowane podczas naszej działalności. Spotkania z ciekawymi ludźmi, notacje a także zarejestrowane warsztaty, wszystko aby czas narodowej kwarantanny wykorzystać jak najlepiej i spożytkować go w sposób wartościowy.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu Facebook

Wideoteka

Warsztaty online

Spotkania cyklu „Takim Go pamiętamy”

 


„Historia teatru – historia przyjaźni” – notacje Haliny Królikiewicz – Kwiatkowskiej

„Papież z naszej klasy” – notacje Eugeniusza Mroza

Dom mojego dzieciństwa








 

Wyjątkowe eksponaty

 

Torebka Emilii Wojtyłowej

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej Karola Wojtyły

Pamiętnik Danuty Pukłówny

 

 

 

 

 

 

 

Akt potwierdzający wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

Kamień z Mount Everest

Drzwi Święte

 

 

 

 

 

 

 

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej

Notes Jana Klimczyka, nauczyciela j. polskiego w Gimnazjum im. Wadowity

Broń Ali Agcy

 

 

 

 

 

 

 

 

Medalion Emilii Wojtyłowej

Łódź znad Jeziora Galilejskiego

 

 

Fotografie archiwalne Wojtyłów

Fotografia Emilii Wojtyłowej

Kronika życzliwości

Kronika życzliwości jest inicjatywą dokumentującą wsparcie, którego udzielamy sobie wzajemnie i służy inspirowaniu do działania poprzez proste gesty dnia codziennego, które w łatwy sposób można wdrożyć we własnej lokalnej społeczności.

Skala reakcji na koronawirusa sprawia, że mamy do czynienia z wydarzeniem historycznym. Będzie się o nim mówić latami. Sprawmy, żeby mówiono nie tylko o wybuchu epidemii, która zatrzymała świat, ale też wybuchu międzyludzkiej solidarności, która pokazała, że kryzys może mieć też swoje pozytywne oblicze.

Aby móc wrócić do tych pięknych gestów w przyszłości, aby nie były to tylko legendy i opowieści, ale przykłady konkretnych działań postanowiliśmy stworzyć zapiski z codziennej solidarności – Kronikę życzliwości.

Każdy, kto organizuje pomoc, doświadczył jej lub po prostu słyszał o ciekawej inicjatywie, może ją dodać w formie małej kroniki – wydarzenia na mapie Polski. Historia to opowieści jej świadków. To, co działo się między ludźmi najlepiej opisują nie dokumenty, ale prowadzone na bieżąco pamiętniki. Dziś pamiętnikami są nasze profile w mediach społecznościowych, gdzie umieszczamy filmy, zdjęcia i opisy wydarzeń, których byliśmy świadkami. Podzielmy się nimi, by móc je zebrać i zachować dla przyszłych pokoleń.

Pokażmy ilu jest ludzi dobrej woli, ile jest w nas solidarności i dobroci. Pokażmy, że łączą nas fundamentalne wartości, którymi dzielimy się z innymi.

Kronika życzliwości to też inspiracja – pokazanie jak we własnym środowisku – sąsiedztwie, rodzinie, mieście – zorganizować pomoc – taką, na którą stać każdego z nas, w prostych gestach, w czułych słowach, w wielkich inicjatywach. Sam też zostań bohaterem i pokaż jak pomagasz. Zdjęcia i posty pokazujące podejmowane przez Ciebie inicjatywy oznacz hasztagiem #wszystkobędziedobrze i #zostańwdomu. Zainspiruj innych do działania.

Aplikacja VR

Ścieżkami Jana Pawła II po muzeum można kroczyć również mniej tradycyjnie. To doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy chcą poznać dziedzictwo Jana Pawła II, ale nie mogą przyjechać do Wadowic.  Bezpłatna aplikacja dostępna jest na platformach Google Play (dla systemu Android). Jej ściągnięcie – na smartfony każdego typu – nie stwarza więc najmniejszych problemów. Jeżeli jeszcze dodatkowo nabędziemy cardboard, czyli specjalne okulary, nasza podróż po wirtualnym świecie będzie nie tylko niezwykłym doznaniem, ale nabierze „rumieńców”.

W ten oto sposób możemy bowiem zajrzeć np. do mieszkania Wojtyłów, zobaczyć fotografie z rodzinnego albumu, zestaw ołowianych żołnierzyków, którymi bawił się w dzieciństwie Karol, jego szkolne świadectwo, ale także sprzęt narciarski przyszłego papieża, czy wełniany sweter i trampki, w których wędrował po górach. Mam nadzieję, że aplikacja będzie dobrą zachętą do odwiedzenia muzeum w rzeczywistości. A to ledwie parę przykładów niezwykłej aktywności Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. To także powód, dla którego co roku odwiedza go blisko 250 tysięcy osób. Wizyta w mieszkaniu Wojtyłów to nie tylko dotknięcie sacrum, historii, oddanie hołdu, ale także pielgrzymka do czasów, jakie go ukształtowały.

Pobierz aplikację – Google Play

 

Wirtualna podróż śladami Jana Pawła II

podroz sladami Karola Wojtyly