Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

W duchu szacunku i koleżeństwa

W czwartym odcinku podcastów z cyklu „Wojtyłowie – śladami rozmów z dawnych lat” zatytułowanym  „W duchu szacunku i koleżeństwa” usłyszymy wspomnienia dotyczące czasów wadowickiego gimnazjum. „Była to szkoła istotnie bardzo ceniona, nie tylko ze względu na swoje stare mury, ale również i głównie ze względu na znakomity zespół profesorski, który przez swoją edukację, przez wymagania oraz wyniki, które uzyskiwaliśmy gwarantowało nam to, że nasze świadectwa dojrzałości były respektowane należycie przy ewentualnym podejmowaniu studiów wyższych na Uniwersytecie Jagiellońskim” – wspominał Pan Karol Poliwka, jeden ze szkolnych przyjaciół przyszłego papieża.

O gimnazjalnych profesorach, egzaminach maturalnych, ale także o Junackich Hufcach Pracy i Sodalicji Mariańskiej opowiedzą m.in: Stanisław Jura, Jan Sarnicki, Zbigniew Siłkowski czy profesor Józef Titz.

Autentyczności tym historiom nada komentarz i narracja eksperta – dra hab. Pana Tomasza Graffa – historyka, wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.