Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Chłopczyk w granatowym mundurku

Trzeci odcinek cyklu zatytułowany „Chłopczyk w granatowym mundurku”. Tym razem usłyszymy wspomnienia dotyczące czasów Szkoły Powszechnej. “Dziękuję (…) za te szkoły, z których tak wiele zaczerpnąłem światła…” – słowa Ojca Świętego, które padły w Wadowicach podczas I pielgrzymki do wolnej Polski w 1991 roku, utwierdzają nas w przekonaniu, jak ogromny wpływ na kształtowanie się osobowości Karola Wojtyły miały pierwsze lata edukacji.

O szkolnych profesorach Karola Wojtyły, funkcjonowaniu szkoły i uczniowskich wybrykach opowiedzą m.in. koledzy ze szkolnej ławy – Szczepan Mogielnicki, Włodzimierz Piotrowski i Tadeusz Siwek, a także nauczyciele przyszłego papieża – Tadeusz Braś i Józef Gondek. Autentyczności historiom nada komentarz i narracja eksperta – dra hab. Pana Tomasza Graffa – historyka, wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który w rozmowie z córką Weroniką przybliży słuchaczom okres pierwszego etapu edukacji papieża z Wadowic.