Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Zdjęcia do celów prasowych

Zapraszamy do współpracy.

Poniżej publikujemy zdjęcia z możliwością wykorzystania ich do celów prasowych w internecie. W wypadku wykorzystania poniższych zdjęć  prosimy o zamieszczenie linku do strony www.domjp2.pl. Zdjęcia do pobrania tutaj

 

 

Teksty

Logotyp

Znak podstawowy – logotyp

Logotyp jest głównym elementem identyfikującym Muzeum. Składa się z symbolu kluczy na czerwonym kwadracie, oraz logotypu (graficznego zapisu nazwy komunikacyjnej Muzeum) na czerwonym polu.

Symbol przedstawia dwa skrzyżowane klucze – domowy i „Piotrowy”. Jeden klucz do domu rodzinnego, drugi – do domu Ojca. Prostokątne pole z logotypem jest oddzielone przestrzenią od symbolu.

logotyp

 

Pole ochronne znaku

Znak posiada określone pole ochronne, które chroni go przed jakąkolwiek ingerencją graficzną. w praktyce oznacza to, że znak nie może zbliżyć się do innego elementu graficznego (np. tekstu lub innego znaku) lub krawędzi nośnika, na którym się znajduje, bliżej niż wyznacza to granica pola ochronnego (połowa wysokości znaku).

Pliki do pobrania

Każdorazowe użycie logo Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach wymaga akceptacji! 

 

Kontakt w sprawie użycia logo:

​Magdalena Klaja
Specjalista ds. marketingu
M: +48 601 232 586 | T: +48 33 823 35 55
e-mail: m.klaja@domjp2.pl

 

 

Informacje prasowe

Pistolet z zamachu na Jana Pawła II przez kolejne 5 lat w Domu Rodzinnym Jana Pawła II - informacja prasowa z dnia 14.03.2022

Broń Ali Agcy, z której zamachowiec strzelał do Jana Pawła II na Placu św. Piotra 13 maja 1981 roku, pozostanie w zbiorach Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach przez kolejne 5 lat.

Pistolet Browning HP 9 mm o numerze seryjnym 76C23953 od 2014 roku prezentowany jest na wystawie stałej Muzeum. Depozyt ten został wypożyczony z Muzeum Kryminologii w Rzymie za zgodą Ministra Sprawiedliwości Republiki Włoskiej.

Dzięki naszym staraniom termin wypożyczenia tego wyjątkowego depozytu na rzecz naszej instytucji został przedłużony o kolejne 5 lat. Inicjatywa ta otrzymała również znaczące wsparcie Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła, Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego oraz Kardynała Stanisława Dziwisza – osobistego sekretarza św. Jana Pawła II

Oryginalna broń użyta w zamachu jest umieszczona w strefie tematycznej pt. „Przebaczam zamachowcowi”, poświęconej wydarzeniom zamachu na życie Ojca Świętego. Jest ona w tej przestrzeni kluczowym eksponatem, narzędziem zbrodni, wywołującym ogromne emocje odwiedzających, a także – w kontekście cudownego ocalenia życia Ojca Świętego – niezwykle wymownym przedmiotem, ukazującym siłę zła, które ostatecznie zostało przezwyciężone przez dobro.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II i zapoznania się z naszą ekspozycją.

Fotografie prasowe do pobrania tutaj. 

Drugi odcinek cyklu „Wojtyłowie – śladami rozmów z dawnych lat” - informacja prasowa z dnia 22.02.2022

25 lutego 2022 roku o godz. 19.00 Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na premierę kolejnego odcinka cyklu podcastów pt. „Wojtyłowie – śladami rozmów z dawnych lat”.

Cykl, będący nostalgiczną podróżą do przeszłości, do Wadowic lat 20. i 30. XX wieku, nie tylko przywołuje fakty z biografii Ojca Świętego, ale także nadaje autentyczności historiom, które znamy. Projekt łączy prezentację wybranych fragmentów archiwalnych wypowiedzi (sąsiadów, przyjaciół czy szkolnych profesorów Karola Wojtyły), zarejestrowanych w latach 80. XX wieku przez Zbigniewa Bieniasza (m.in. autora książki „Lolek Złotempisany”) z komentarzem historycznym i narracją eksperta. Dr hab. Tomasz Graff – historyk, badacz dziejów i kultury czasów nowożytnych, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przybliża słuchaczom historię życia i młodości Papieża z Wadowic.

25 lutego 2022 r. wyemitowany zostanie drugi odcinek cyklu zatytułowany „Przyjaciele z podwórka”, w którym o beztroskim czasie dziecięcych zabaw Karola Wojtyły oraz o sposobach spędzania wolnego czasu w latach 20. i 30. XX wieku opowiedzą m.in. Kazimierz Banaś (syn właścicieli słynnej jadłodajni, w której stołowali się Karol z ojcem), Tadeusz Cichoń, Szczepan Mogielnicki, Eugeniusz Mróz. Autentyczności tym historiom nada komentarz i narracja eksperta – dra hab. Pana Tomasza Graffa – historyka, badacza dziejów i kultury czasów nowożytnych, wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy!

Grafika do wykorzystania – pobierz tutaj  

Papieskie muzeum poszukuje pamiątek po Wojtyłach - informacja prasowa z dnia 16.02.2022

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach poszukuje wszelkich pamiątek (stare fotografie, dokumenty, listy, przedmioty codziennego użytku itp.) związanych z Edmundem Wojtyłą oraz rodziną Wojtyłów. W związku z przypadającą w tym roku 90. rocznicą heroicznej śmierci starszego brata Ojca Świętego, instytucja zachęca do przejrzenia domowych archiwów i zbiorów fotograficznych. Odnalezione materiały zostaną wykorzystane w przygotowywanych przez Muzeum projektach poświęconych Edmundowi Wojtyle, m.in. wystawie, publikacji i konferencji naukowej. Szczegółowych informacji udziela Muzeum.

Edmund Wojtyła urodził się w Krakowie 27 sierpnia 1906 roku jako pierworodny syn Karola i Emilii Wojtyłów. Przez pierwsze lata mieszkał w tym mieście i tam ukończył pierwszą klasę szkoły powszechnej. Sporą część swojego życia spędził w Wadowicach, gdzie rodzina Wojtyłów mieszkała z przerwami od 1913 roku. W 1916 r., po ukończeniu czwartej klasy szkoły podstawowej w Wadowicach, Edmund rozpoczął naukę w c.k. Niższej Wojskowej Szkole Realnej w Enns. W 1918 roku przeniósł się do Wadowic – do gimnazjum Wadowity. W 1924 roku Edmund zakończył edukację w Wadowickim gimnazjum i rozpoczął studia medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studia ukończył sześć lat później. Pracował najpierw w Krakowie i w Wadowicach, aż otrzymał stanowisko sekundariusza w szpitalu w Bielsku. Pod koniec 1932 roku zaraził się od swojej pacjentki płonicą. Zmarł 4 grudnia 1932 i został pochowany w Bielsku. W 1934 roku jego prochy zostały przeniesione do rodzinnego grobowca na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

W „Ilustrowanym Kurierze Codziennym” z grudnia 1932 roku można było przeczytać o jego śmierci: „Nie przebrzmiały jeszcze echa tragicznej śmierci dra Sochy, sekundariusza szpitala krajowego w Cieszynie, który umarł nabawiwszy się zakażenia krwi przy operacji. I oto znowu zmarł młody lekarz, jako ofiara swego zawodu ś.p. dr Edmund Wojtyła, sekundariusz szpitala miejskiego w Bielsku po 4-dniowej chorobie na ciężką płonicę. Przed 10 dniami spędził noc przy ciężko chorej na płonicę, którą chciał wyrwać ze szponów śmierci – lecz bezskutecznie; stąd wyniósł zabójczy zarazek i równocześnie fatalny dla siebie wyrok śmierci. Ś.p. dr Wojtyła urodził się w Krakowie; był znakomitym lekarzem i wartościowym człowiekiem i pozostawił po sobie szczery żal tych, którzy znali niepospolite zalety jego umysłu i serca.”

Fotografie do wykorzystania: kliknij tutaj 

„Wojtyłowie – śladami rozmów z dawnych lat" - informacja prasowa z dnia 25.01.2022

28 stycznia 2022 roku o godz. 19.00 Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na premierę pierwszego odcinka cyklu podcastów pt. „Wojtyłowie – śladami rozmów z dawnych lat”.

Cykl, będący nostalgiczną podróżą do przeszłości, do Wadowic lat 20. i 30. XX wieku, nie tylko przywołuje fakty z biografii Ojca Świętego, ale także nadaje autentyczności historiom, które znamy.

Projekt łączy prezentację wybranych fragmentów archiwalnych wypowiedzi (sąsiadów, przyjaciół czy szkolnych profesorów Karola Wojtyły), zarejestrowanych w latach 80. XX wieku przez Zbigniewa Bieniasza (m.in. autora książki „Lolek Złotempisany”) z komentarzem historycznym i narracją eksperta. Dr hab. Tomasz Graff – historyk, badacz dziejów i kultury czasów nowożytnych, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przybliża słuchaczom historię życia i młodości Papieża z Wadowic.

Podcasty prezentowane będą w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 19.00 w serwisie Spotify i Google Podcasts oraz na stronie internetowej, profilu Facebook i kanale YouTube papieskiego Muzeum.

28 stycznia 2022 r. wyemitowany zostanie pierwszy odcinek cyklu zatytułowany „Rodzina Państwa Wojtyłów”, przybliżający postaci najbliższe Ojcu Świętemu: jego rodziców – Emilię i Karola Wojtyłów oraz starszego brata – Edmunda. To dzięki nim Karol Wojtyła uczył się szacunku, odpowiedzialności i empatii, budując tym samym swoją wyjątkową, bogatą osobowość. Podcast jest również opowieścią o Jego rodzinnym domu przepełnionym miłością, ciepłem i zrozumieniem, ale również naznaczonym stratą i bólem po śmierci mamy i brata. O najbliższych przyszłego papieża opowiadają, m.in.: Helena Szczepańska, Bogusław Banaś, Tadeusz Cichoń, Eugeniusz Mróz, Karol Poliwka, Zbigniew Siłkowski.

Znawca tematu, członek Komisji Historycznej powołanej przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, zajmującej się badaniem biografii Sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów – dr hab. Tomasz Graff dzieli się ze słuchaczami swoją bogatą wiedzą.

Link do strony: https://domjp2.pl/podcasty/wojtylowie-sladami-rozmow-dawnych/

Informacja prasowa w .doc – kliknij tutaj
Baner promocyjny – pobierz tutaj

Współpraca

Zapraszamy do współpracy dziennikarzy, autorów oraz wydawców mediów.

Proponujemy dostęp do informacji i materiałów prasowych. Zachęcamy do kontaktu w celu regularnego otrzymywania przeglądu informacji prasowych, anonsów wydarzeń, udostępniania informacji o Muzeum oraz jego działalności. Służymy również pomocą w przygotowywaniu materiałów dotyczących samego Muzeum, bieżących wydarzeń, jak również postaci św. Jana Pawła II z okresu młodzieńczych lat. Zainteresowanych informacjami oraz współpracą prosimy o kontakt pod adresem mailowym: m.klaja@domjp2.pl lub m.maslona@domjp2.pl

Jeżeli korzystają Państwo z udostępnianych przez nas informacji prasowych, prosimy:
– o oznaczenie informacji przez podanie źródła, to jest Muzeum JPII (w przypadku mediów elektronicznych preferujemy formę aktywnego linku lub nazwę Muzeum):
– o przekazanie informacji zwrotnej o opublikowanych artykułach, informacjach oraz pozycjach wydawniczych. Będziemy wdzięczni za ich przesłanie.