Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Koncert „Totus Tuus” w rocznicę inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Klasztor Karmelitów Bosych w Wadowicach serdecznie zapraszają na koncert „Totus Tuus”, który odbędzie się 22 października 2022 roku o godz. 19.00 w kościele pw. Św. Józefa.

„Totus Tuus” to widowisko muzyczne, któremu towarzyszą narracje i  wizualizacje ilustrujące kolejne etapy życia Ojca Świętego.
W wydarzeniu w reżyserii Krystiana Iwanowa wystąpi kwartet wokalny Floridus w składzie:
Dorota Stefaniak (sopran), Maja Pałys (alt), Krystian Iwanow (tenor), Szymon Chyliński (bas)
oraz doskonali instrumentaliści – Tomasz Chyła (skrzypce) i Adam Tański (organy).

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Koncert powstał z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II i miał swoją premierę w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Gdańsku. Wybór miejsca wydarzenia nie jest przypadkowy. Karol Wojtyła od wczesnego dzieciństwa związany był z klasztorem Ojców Karmelitów na Górce. W tamtejszym kościele uczestniczył w nabożeństwach, tam również przyjął szkaplerz. Wspominał o tym po latach:

„Cieszę się, że mogę podzielić się z wami moim nabożeństwem do Matki Bożej Szkaplerznej. Szkaplerz, który przyjąłem z rąk o. Sylwestra (…) noszę zawsze, a chociaż mieszkałem w cieniu kościoła parafialnego, wasz kościół na Górce był mi zawsze bardzo drogi. Wśród wielu nabożeństw, które urzekały mą dziecięcą duszę, najgorliwiej korzystałem z nowenny przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Był to czas wakacji, miesiąc lipiec. Dawniej nie wyjeżdżało się na wczasy, jak obecnie. Wakacje spędzałem w Wadowicach, więc nigdy do czasu mojego wyjazdu z Wadowic nie opuszczałem popołudniowych nabożeństw w czasie nowenny. Czasem trudno się było oderwać od kolegów, wyjść z orzeźwiających fal kochanej Skawy, ale melodyjny głos karmelitańskich dzwonów był taki mocny, taki przenikający do głębi duszy, więc szedłem. Tak, tak, mieszkałem obok kościoła parafialnego, ale wzrastałem w kościele św. Józefa.”

/ks. biskup Karol Wojtyła, 23 listopada 1958 r. w czasie spotkania w klasztorze Karmelitów Bosych w Wadowicach, z Kroniki klasztoru/

Magdalena Klaja