Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Narodowe Czytanie 2022

3 września 2022 roku Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Wadowickie Centrum Kultury oraz Wadowicka Biblioteka Publiczna zapraszają na kolejną edycję ogólnopolskiej akcji organizowanej pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP. W tegorocznej edycji „Narodowego Czytania” odczytane zostaną fragmenty utworu „Ballady i romanse” autorstwa Adama Mickiewicza.

W pierwszą sobotę września, o godzinie 19.00 na wadowickim rynku odbędzie się XI edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna akcja odbędzie się we współpracy ze wszystkimi instytucjami kultury w mieście. Do organizacji wydarzenia zaangażowało się Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Wadowicka Biblioteka Publiczna, Wadowickie Centrum Kultury, a także Gmina Wadowice. Przy akompaniamencie muzyki klasycznej przyjaciele i pracownicy zaangażowanych instytucji odczytają fragmenty utworu Adama Mickiewicza – „Ballady i romanse”.

Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą  – napisał z tej okazji w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W przypadku niepogody, wydarzenie odbędzie się w auli wadowickiej biblioteki.

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich organizatorów.