Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

„Historia jest historią ludzkich sumień” – wystawa czasowa na wadowickim rynku

Od piątku, 1 lipca 2022 roku, w ciągu pieszym pomiędzy Bazyliką Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, a Muzeum eksponowana jest wystawa czasowa pn. „Historia jest historią ludzkich sumień. Mobilnie przez Polskę w okresie dążeń niepodległościowych”. Wystawa jest efektem współpracy naszej instytucji z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie.

Wystawa Historia jest historią ludzkich sumień (…) powstała pod koniec 2020 roku w ramach PW Niepodległa na lata 2017-2022. Jego celem było było stworzenie mobilnej wystawy czasowej możliwej do instalacji w plenerze oraz w przestrzeni budynków, a także dedykowana wystawie strona internetowa www.wystawajp2.pl zawierająca zasoby edukacyjne stanowiące uzupełnienie merytoryczne wystawy – dodatkowe zdjęcia, nagrania audiowizualne, scenariusz lekcji oraz krótki film zawierający wypowiedzi naukowców, historyków i teologów.

Projekt nawiązuje do kluczowych wydarzeń prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości, począwszy od 1918 do 1989 roku oraz do momentów z życia Jana Pawła II. Wartości, którymi żył Papież Polak, tj. poszanowanie godności i praw człowieka, wolność, solidarność, wpisane są w polską tradycję narodową i państwową, stanowiąc podstawy budowania wspólnoty. Postać Papieża Polaka wzmacnia poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową tj. wolność, solidarność, poszanowanie godności i praw człowieka.

Ekspozycja wystawy czasowej w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia br. została objęta Patronatem Burmistrza Wadowic.

Serdecznie zapraszamy!