Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Royal Opera Festival – koncert w Wadowicach

baner wydarzenia Royal Opera Festival

W sobotę, 9 lipca 2022 roku, o godz. 19.00 w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach odbędzie się wydarzenie artystyczne realizowane w ramach Royal Opera Festival, który jest jednym z najważniejszych międzynarodowych festiwali poświęconych muzyce operowej Gioacchino Rossiniego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

O randze i znaczeniu wydarzenia świadczy udział światowej sławy solistów, którzy w Wadowicach wykonają wybitne dzieła: Stabat Mater Gioacchino Rossiniego oraz Symfonia nr 49 Josepha Haydna. Usłyszymy: Serenę Farnocchia (sopran), Aurorę Faggioli (alt), Michele Angelini (tenor) oraz Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą dyrygenta Antonino Foglianiego.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Passionart, współorganizatorem zaś Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Partnerem Głównym jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W Wadowicach sławy muzyki operowej będzie można usłyszeć dzięki życzliwości Księdza Proboszcza parafii pw. św. Piotra Apostoła. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jest Partnerem projektu.

Serdecznie zapraszamy!

Royal Opera Festival od swej pierwszej edycji w 2019 roku ustanowił Gioacchino Rossiniego, włoskiego geniusza stylu belcanto, artystą, wokół którego i na którym opiera się koncepcja wydarzenia. Jego dorobek nie tylko zachwyca kolejne pokolenia, ale także pozwala na szersze pokazanie muzyki i jej ponadczasowych zależności. Odsłaniane analogii pomiędzy twórczością kompozytorów różnych epok i różnych szerokości geograficznych a mistrzem z Pesaro i jego kręgiem artystycznym pozwala lepiej poznać ich szczególną rolę w dziejach kultury europejskiej.