Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Konferencja „Dziećmi jesteśmy, swoje prawa (i obowiązki) mamy(…)”

konkurs dla dzieci

21 czerwca 2022 roku, w Szkole Podstawowej nr 5 w Wadowicach odbyła się konferencja „Dziećmi jesteśmy, swoje prawa (i obowiązki) mamy – i o nich dzisiaj Wam opowiadamy”. Wydarzenie było zwieńczeniem konkursów dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Województwem Małopolskim, Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach, Szkołą Podstawową nr 5 w Wadowicach i naszym Muzeum. Konferencję patronatem objęli: Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka, Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Barbara Nowak – Małopolska Kurator Oświaty oraz Bartosz Kaliński – Burmistrz Wadowic.

Wadowickie wydarzenie było świętem dzieci z Małopolski, które mogły spotkać się z wieloma wyjątkowymi gośćmi. Na ich pytanie odpowiadał m.in. pan Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka, który połączył się z zebranymi osobami on-line. W konferencji wzięli udział także: Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Barbara Nowak – Małopolska Kurator Oświaty, ks. prof. Robert Nęcek, Jan Mela i ks. Łukasz Piórkowski Dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, który wystąpił z krótką prezentacją pt. „Razem możemy więcej” adresowaną do dzieci i młodzieży. Ksiądz Dyrektor zwrócił uwagę na wartość i rolę zespołowego działania, budowania asertywności i umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań w problematycznych sytuacjach.

W czasie konferencji odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów: „Każde dziecko jest zdolne” realizowanego w ramach projektu Województwa Małopolskiego oraz „Dziećmi jesteśmy, swoje prawa (i obowiązki) mamy – i o nich dzisiaj Wam opowiadamy”, nad którym nasze Muzeum objęło patronat.

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom tych projektów!

Magdalena Klaja