Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Podsumowanie działalności muzeum w maju

Mówi się, że maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Wiosna w pełni, a przyroda raczy nas cudownymi widokami i zapachami kwitnących drzew i kwiatów. Dla naszej instytucji to zawsze miesiąc pełen radości i świętowania kolejnych rocznic urodzin Świętego z Wadowic. O jubileuszu przyjścia na świat Papieża Polaka pamiętają nie tylko wadowiczanie, ale także liczni pielgrzymi tłumnie odwiedzający Jego dom.

Tegoroczny maj okazał się nie tylko czasem świętowania 102. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – człowieka, który swoją działalnością i nauczaniem wpłynął na losy świata, ale także czasem niezwykle owocnym i efektywnym dla samej instytucji. W maju nasze Muzeum odwiedziło ponad 21 000 zwiedzających nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Obecność każdej z tych osób, była dla nas wyrazem szacunku i uznania wobec papieskiej działalności oraz dowodem na to, jak wciąż bardzo bliska jest nam wszystkim postać Ojca Świętego. Wśród naszych Gości, znaleźli się zarówno dorośli i osoby starsze, jak również młodzież i dzieci, które chętnie brały udział w przygotowanych przez nas warsztatach edukacyjnych. To dla nas ogromna radość, kiedy wiemy, że ponad 300 młodych dusz, zostało napełnionych wiedzą nie tylko o biografii Karola Wojtyły, ale też historii przedwojennych Wadowic, czy dziejach papieskich pielgrzymek.

Każdego dnia robimy wszystko, aby naszą pracą godnie upamiętniać dzieło życia Karola Wojtyły oraz aby każdy zwiedzający opuszczał Jego dom z uśmiechem, satysfakcją i spełnieniem. Dbamy o wszystkich naszych Gości, również tych ze szczególnymi potrzebami. Nasza instytucja jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, intensywnie pracujemy nad kompleksowym dostosowaniem go do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

W każdą ostatnią niedzielę miesiąca Muzeum zamienia się w przestrzeń przyjazną osobom w spektrum autyzmu, wysoko wrażliwym oraz wszystkim, którzy chcą zwiedzić wadowickie muzeum bez nadmiaru bodźców. „Ciche godziny” to nie tylko kolejny etap otwierania Muzeum na osoby ze szczególnymi potrzebami, ale też forma budowania społecznej świadomości o potrzebach osób w spektrum i ich bliskich.

W Muzeum funkcjonuje także pokój wyciszenia – szczególne miejsce, w którym osoby ze spektrum autyzmu mogą odpocząć. Pokój został zaaranżowany tak, by zarówno dzieci, jak i dorośli znaleźli w nim przyjazną przestrzeń. Wyposażyliśmy go w wygodne fotele, pufy, tekstylia o różnych fakturach oraz zabawki sensoryczne i rehabilitacyjne, które pomogą zredukować poziom stresu.

Nasi Goście mogą skorzystać z usługi przewodników, którzy w każdym detalu opowiedzą o ekspozycji stałej naszego Muzeum. Do dyspozycji zwiedzających są również audioprzewodniki ze ścieżką zwiedzania w 8 językach, opisem ekspozycji w formie audiodeskrypcji oraz Polskim Języku Migowym.

Jesteśmy wdzięczni i dziękujemy za Państwa obecność! Tylko dzięki naszym Gościom, jesteśmy w stanie godnie i należnie spełniać swoją misję, każdego dnia stojąc na straży dorobku życia i działalności Największego z Polaków. To dzięki Państwu wkładamy w pracę całe swoje serca i czerpiemy przyjemność bycia opiekunami Domu Rodzinnego Jana Pawła II!

Dziękujemy!