Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Spotkanie ze Stanisławem i Janem Abrahamowiczami – Takim Go pamiętamy

widok na scenę

W sobotnie popołudnie w sali teatralnej miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”. Tym razem naszymi gośćmi byli Stanisław i Jan Abrahamowiczowie – członkowie papieskiej „Rodzinki”, czyli niezwykłego duszpasterstwa prowadzonego przez ks. Karola Wojtyłę w krakowskiej parafii św. Floriana.

Pan Stanisław, przedstawiciel pierwszego pokolenia „Rodzinki”, dzięki ks. Karolowi Wojtyle poznał swoją żonę Lidię – nazywaną przez Wadowiczanina „Lusią”. Z wzruszeniem i humorem dzielił się swoimi osobistymi wspomnieniami, mającymi swój początek w latach pięćdziesiątych, kiedy jako student poznał młodego duszpasterza akademickiego. Dzięki jego opowieściom mogliśmy zobaczyć przyszłego Papieża z mało znanej strony i dowiedzieć się, jakim był człowiekiem krótko po swoich święceniach. Pan Stanisław zwracał uwagę na ważną umiejętność ks. Karola Wojtyły łączenia tematów poważnych, duchowych z radością wspólnego spędzania czasu. Nie zabrakło barwnie opowiadanych anegdot oraz opowieści o „indywidualnym duszpasterstwie” prowadzonym przez ks. Wojtyłę w czasie wypraw kajakowych.

Opowieści p. Stanisława uzupełniał już z innej perspektywy jego pierworodny syn – ks. Jan. Został on ochrzczony przez ks. Karola Wojtyłę w kościele św. Floriana. Znając trudną sytuację lokalową młodego małżeństwa ks. Karol nie tylko ochrzcił dziecko, ale na swojej dawnej plebani zorganizował także małe przyjęcie, zapraszając gości na herbatę z herbatnikiem. Księdzu Janowi nie tylko na początku, ale także przez jego młodość i dorosłe życie towarzyszyła życzliwa obecność „Wujka”.

Wydarzenia z ich osobistego życia przeplatały się z historią, która okazała się być historią Kościoła powszechnego. Pana Stanisława wiadomość o wyborze kard. Wojtyłę na Stolicę św. Piotra zastała w dalekiej Libii. Dopiero po powrocie do kraju mógł cieszyć się z tej nowiny z innymi członkami „Rodzinki”. Po pamiętnym 16 października 1978 roku zmieniła się forma ich kontaktów. Małżeństwo Abrahamowiczów wraz z dziećmi odwiedzało Jana Pawła II w Rzymie. Jednak dla nich pozostał „Wujkiem”, czego niezwykły ślad pozostał właśnie w  korespondencji, pod którą zawsze podpisywał się tym dawnym zwrotem.

W wakacje 2005 roku Abrahamowiczowie planowali udać się do Watykanu z okazji sześćdziesiątej rocznicy ślubu. Niestety, nie dane im było już spędzić tego jubileuszu razem z tym, który pobłogosławił ich małżeństwo.

Spotkanie poprowadził ks. Andrzej Gołębiowski SDB, szef Redakcji Programów Katolickich TVP3 Kraków. Cykl wydarzeń „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II” został objęty patronatem medialnym: TVP Kraków, Radia eM oraz Gościa Niedzielnego.

Serdecznie dziękujemy za liczne zainteresowanie. Na kolejne spotkanie „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II” zapraszamy 16 listopada. Naszym gościem będzie ks. Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.